Numerologia

Co nowego?

Kończymy pracę nad Tevą

23.11.2017

Jesteśmy w trakcie produkcji ostatniego, 6 filmu przeznaczonego dla działu detailingu koncernu Teva. więcej

Z Rockwool architektonicznie

08.11.2017

Do grona klientów KLAXON Communications dołączyła firma Rockwool Polska. Będziemy wspólnie organizować eventy dla architektów więcej

Dwóch nowych klientów

28.04.2017

No to już pewne. Mamy dwóch nowych klientów - światowych liderów do tego :)więcej

Czy wiesz, że?

Rozszerzona jednak nadejdzie

Hololens Microsoftu poradzą sobie z Augment Reality ?więcej

Film Herzoga o internecie

"Lo i stało się" to imponująca diagnoza wpływu internetu na nasz rozwój :) Zwiastun tutaj :)więcej

Co to jest flat design ?

Podstawowe zasady projektowania stron w epoce funkcjonalnej aliteracji.więcej

9 zasad twórczego myślenia

 

  1. Wiedz, jak patrzeć - umiej spoglądać na problem z innej perspektywy, zobacz go w nowych ramach.
  2. Unaocznij myśli - informacje staną się bardziej zrozumiałe, kiedy sporządzisz rysunki, grafiki, wykresy, mapy. Wizualne przedstawienie może poszerzyć widzenie, opis wyłącznie słowny i matematyczny kanalizuje nasze myśli kierując wyobraźnię na określone tory powodując, że myśli usztywniają się i stają się nieelastyczne.
  3. Pozwól myślom płynąć - jeśli ktoś chce wpaść na dobry pomysł, musi najpierw mieć wiele pomysłów, również i te złe. Aby nie zakłócić przepływu myśli, nie trzeba od razu ich oceniać i krytykować. Lepiej pozwolić myślom swobodnie przepływać, notować je, a najlepsze z nich szlifować dalej.
  4. Buduj nowe skojarzenia - nowe rozwiązania powstają wtedy, kiedy łączymy ciągle na nowo powstające obrazy i myśli, niejako ciągle na nowo układając klocki lego.
  5. Łącz to, co nie połączone - przenoś rozwiązania (wrażenia zmysłowe, wyobrażenia) z jednej dziedziny do zupełnie innej.
  6. Patrz na obie strony medalu - scalaj rzeczy, które właściwie się wykluczają i można myśleć o nich właściwie tylko w oderwaniu od siebie.
  7. Patrz na inne światy - poszukuj analogii, patrz na "inne światy" i istniejące w nich rozwiązania a nawet fundamentalne założenia przenoś do własnej dziedziny.
  8. Odnajduj to, czego szukasz - sporo twórczych rozwiązań powstaje przez przypadek, trzeba je tylko zauważyć i nie przechodzić nad nimi do codziennej rutyny.
  9. Obudź ducha wspólnoty - dużo produktywniejsza od samodzielnego myśliciela jest grupa ludzi o trzeźwych umysłach, którzy w toku burzy mózgów zarzucają się coraz nowymi pomysłami. Muszą jednak tak zorganizować sobie pracę, aby wzajemnie się uzupełniali nie tracąc przy tym indywidualności i oryginalności.
Warto inspirować się też naturą :). Nieskończony wysiłek samodoskonalenia

Dodatkowa maksyma to sentencja Samuella Becketta:

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail Better".

("Zawsze próbowałeś. Zawsze przegrywałeś. Nieważne. Spróbuj znowu. Przegraj znowu. Przegraj piękniej")