Biuro prasowe

Co nowego?

Współpraca z Komisją Europejską w Polsce

08.01.2019

15 debat przed wyborami do Europarlamentu - to zadanie od Komisji europejskiejwięcej

Współorganizacja debat

08.01.2019

Od stycznia 2019 współorganizujemy debaty dla projektu Forum Dialog Pluswięcej

Dalsza współpraca z Tevą

08.01.2019

Wygraliśmy przetarg na kreację nowej serii opakowań marki Tevawięcej

Czy wiesz, że?

Rozszerzona jednak nadejdzie

Hololens Microsoftu poradzą sobie z Augment Reality ?więcej

Film Herzoga o internecie

"Lo i stało się" to imponująca diagnoza wpływu internetu na nasz rozwój :) Zwiastun tutaj :)więcej

Co to jest flat design ?

Podstawowe zasady projektowania stron w epoce funkcjonalnej aliteracji.więcej

Ocieplasz dom? Postaw na nowoczesny styropian

Budując własny dom, warto postawić na nowoczesne materiały. Zaowocuje to nie tylko niższymi kosztami energii, ale także podniesie komfort życia oraz zwiększy rynkową wartość nieruchomości przy ewentualnej odsprzedaży.

Swisspor LAMBDA WHITE, to pierwszy na rynku polskim styropian trzeciej generacji, wyprodukowany w zaawansowanej technologii odprężonych płyt zespolonych. LAMBDA WHITE łączy zalety szarego styropianu (najlepsza termoizolacyjność), a jednocześnie jest pozbawiony jego wad (podatność na odkształcenia z powodu naprężeń wewnętrznych).

Swisspor LAMBDA WHITE fasada to pierwsze w Polsce rozwiązanie, które eliminuje problem naprężeń w szarym styropianie, dzięki czemu znacznie ułatwia montaż i ogranicza ryzyko związane z własnościami szarych płyt EPS. Tego rodzaju płyty są w tej chwili już codziennością na rozwiniętych rynkach, takich jak Niemcy czy Szwajcaria.

Rdzenie płyt LAMBDA WHITE zawierają dodatek grafitu, któremu zawdzięczają charakterystyczny, szary kolor. Dzięki dodatkowej warstwie białego EPS zintegrowanej z szarym rdzeniem, LAMBDA WHITE nie wymaga żadnych zabezpieczeń przeciwsłonecznych. Testy wykazały, że po wystawieniu na słońce powierzchnia płyt Swisspor LAMBDA WHITE jest o 20°C chłodniejsza od powierzchni zwykłego, szarego styropianu. Sprawia to, że spada ryzyko wygięcia płyt i kłopotów z przyleganiem do ściany.

Co ważne ! Standardowo wykonywanie podczas docieplania szlifowanie powierzchni przyklejonych płyt, nie niszczy białej warstwy ochronnej, ponieważ jej grubość wynosi 6 mm.

Dzięki bardzo niskiemu współczynnikowi lambda λd ≤0,031 [W/mK], parametry termoizolacyjne styropianu LAMBDA WHITE są do 40% lepsze od popularnych białych płyt EPS. Dzięki temu LAMBDA WHITE dużo skuteczniej chroni budynki przed utratą ciepła, a możliwość zastosowania cieńszej warstwy termoizolacyjnej zapobiega powstawaniu tzw. efektu okien strzelniczych, a więc nie ogranicza dopływu światła do wnętrza.

Swisspor LAMBDA WHITE fasada jest szczególnie polecany przy grubszych termoizolacjach stosowanych w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Potwierdzają to: certyfikat Instytutu Budownictwa Pasywnego, główna nagroda w konkursie Laur Konsumenta - Odkrycie Roku 2015 oraz nagroda TOP Builder 2016.

Więcej informacji na stronie www.lambda.swisspor.pl

SWISSPOR Polska to wywodzący się ze Szwajcarii, europejski producent termoizolacji i hydroizolacji. Jako pierwszy w Polsce wprowadził szary styropian nowej generacji LAMBDA WHITE®, wyprodukowany w opatentowanej technologii odprężonych płyt zespolonych. Oferuje również kompletne systemy termo- i hydro- izolacji dachów płaskich THERMOFLAT®. W Polsce posiada 4 fabryki styropianu, fabrykę papy oraz trzy linie produkcyjne warstwowych płyt do termoizolacji dachów płaskich, oferowanych pod nazwą Biterm.

 

Klaxon